בעלי כנף: תוספי מזון לשיפור ביצועי העופות במשק

הזנת עופות

הזנת עופות היא גורם משמעותי עתיר ידע וחשוב, בהצלחת גידול בעלי כנף במשק החקלאי. תערובת מעולה תשמור על  בריאות העוף ותמטב את הביצועים של הלהקה שלך.

התמחות בעופות

במהלך 25 ​​השנים האחרונות , בעלי כנף הם השלוחה בעלת הצמיחה העקבית ביותר בתעשיית בעלי החיים למזון. 

צוות שילד מוביל בפתרונות מבוססי מחקר המגדילים את סיכויי ההצלחה ליצרן הבשר והביצים, ומבטיחים לאדם מזון בטוח וטוב יותר.

רוצים להתייעץ עם צוות המומחים שלנו? צרו איתנו קשר >>

תוספים לבריאות מעי עופות ולשיפור ביצועים

גורמים רבים משפיעים על בריאות המעיים, ולפיכך גם על ביצועי העופות. מבנה ומרכיבי התערובת משחקים תפקיד מרכזי בנזק לבריאות המעי באמצעות גורמים אנטי תזונתיים - רעלני פטריות וגורמי מחלה שונים.

תוספים לניטרול רעלנים במזון

למרות היותה בעיה כלל-עולמית, מיקוטוקסיקוזיס קלינית היא לא תופעה שכיחה. יחד עם זאת מיקוטוקסיקוזיס תת קלינית יכולה להשפיע על עופות בדרכים רבות: החל מדיכוי חיסוני, המוביל להקטנת יעילות תרכיבי חיסון, רגישות למחלות זיהומיות, כבד שומני, לקויות בפה, נמקים בכרבולת ועוד.

תוסף לשיפור היגיינת המזון והמים

בדיונים על בטיחות ביולוגית לעתים קרובות נזנחים נושאי המים והמזון . עם זאת , אלו הם שני הווקטורים המרכזיים עבור גורמי מחלה לחדור ללול ולהתרבות בו . תערובת יכולה להיות מזוהמת על ידי מגוון של אורגניזמים פתוגניים, אשר עשויים להיהרס, או לא, במהלך תהליך ייצור התערובת.

תוספים למניעת חיידקים גרם שליליים

שגשוג חיידקים גראם שליליים במעי יכול לגרום לשלשולים, המובילים לרפד רטוב ודלקות מעי .
יש לכך השפעה מזיקה על ביצועי העופות: הן מבחינת קצב גידול והן מבחינת ניצולת מזון. בעיה זו גורמת פחתים בייצור ביצים גם בלהקות רבייה וגם במטילות (בשל מספרים מוגברים של ביצים מלוכלכות).

פתרונות לצמצום השימוש באנטיביוטיקה

עמידות חיידקים לאנטיביוטיקה הן ברפואה הווטרינרית והן ברפואת האדם, ביחד עם הקטנת היעילות של המגוון התרופתי לטיפול במחלות בקטריאליות, העלה את דרישת הלקוחות לצריכת עוף שגדל ללא אנטיביוטיקה

תוספים לשיפור איכות הביצים

איכות קליפת הביצה הוא גורם כלכלי חשוב גם בביצי רבייה וגם בביצי מאכל. חלק מרעלני הפטריות כגון אוכראטוקסין (A (Ochratoxin, עלולים להשפיע על תפקודי הכליות, וכך פוגעים בייצור ויטמין D3. כתוצאה מכך נפגע מנגנון חילוף החומרים האחראי על ספיגת הסידן ואיזונו בגוף. כל זה יכול להוביל לאיכות קליפה ירודה: שבר הקליפה, ובקיעה מופחתת.
לבריאות חיות המשק - מניעה משתלמת מטיפול
למידע נוסף צרו איתנו קשר