ארגז הכלים שלך להפחתת שימוש באנטיביוטיקה

המרדף להפחתת אנטיביוטיקה בחיות המשק ברחבי העולם משמעותו שהתעשייה תיאלץ ללמוד להשתמש בסט של כלים חדשים על מנת לתמוך בביצועים ולשמור על תחרותיות.

כאשר מדינות מתחילות בתהליך של הפחתת אנטיביוטיקה,יצרני מזון ומגדלי חיות המשק מחפשים דרכים לגדל בע"ח ללא אנטיביוטיקה. אין מוצר אחד שיכול להחליף אנטיביוטיקות – התשובה נמצאת בהזנה טובה, היגיינה, גנטיקה, בריאות וניהול משק בצורה מיטבית. תוספי מזון חדשניים יכולים לשחק תפקיד מפתח.

פתרונות הנכונים לחווה אחת עשויים להיות שונים מאלה המתאימים לחוות אחרות. מתן אנטיביוטיקה למניעת מחלות ועידוד גדילה עשויים להסוות תחומים אחרים שזקוקים לתשומת לב.

בתהליך של הסרת אנטיביוטיקה בייצור המודרני, עולות התמודדויות אחרות וזיהום מיקוטוקסינים הופך להיות חשוב יותר לטיפול על מנת לא להגיע לפערים. החלפת האנטיביוטיקה בחיות משק מעלה מורכבות רבה במונחים של מינים, אקלים, שלב הייצור, גיל, מערכת הייצור והגיאוגרפיה. פתרונות מותאמים אישית. זאת על ידי זיהוי השילוב הנכון של פרוביוטיקה, פיטוגנטיקה, חומצות אורגנית ו/או מנטרל רעלנים.

בחינת התרחישים הבאים מראה כיצד מערכות שונות לייצור עופות במדינות שונות ,יכולות להפיק תועלת משילובים שונים של תוספי מזון על מנת להתמודד בצורה הטובה ביותר עם האתגרים הספציפיים באתר.

 

אתגר פתוגני בארצות הברית

בחוות המלטה שבה רמה גבוהה של קלסטרידיום ויותר מדי חנקן בדיאטה (תוצאה של חלבון תזונתי גבוה יותר אולי מתוצרי לוואי של בעלי חיים) C.perfringens, מפריש רעלן אלפא טוקסין שאינו רעיל במיוחד, אך עודף שלו יכול להפחית ביצועי הצאן אלא אם הוא נושא גנים ספציפיים כמו NetB. הוצאת האנטיביוטיקה דורשת פתרון המתמקד בבקרת פתוגנים בנוסף לבדיקת מקור ואיכות החלבון.

פתרון אפשרי הוא לתת תוסף תזונה פיטוגני (PFA) שיפעיל לחץ על חיידקים גרם-חיוביים ולתת מוצר מבוסס חומצה אורגנית לנטרל חיידקים גרם שליליים.


אסטרטגיה ארוכת טווח התומכת בבעלי החיים חייבת להיות תחרותית ויעילה.

 

גורמים שליליים באמריקה הלטינית

בתרחיש אחר, כשיש זיהום מסלמונלה, איכות אפרוחים ירודה ולהקות רביה לא אחידות, אנטיביוטיקה מותרת בייצור, ושערי המטבע מרתיעות את המגדלים להפסיק שימוש בזרזי גדילה . כאן יש מקום להשתמש מוקדם בפרוביוטיקה ובמוצר מבוסס חומצות אורגניות.

סינביוטיקה (פרוביוטיקה ופרהביוטיקה) בעופות יספקו זנים של חיידקים החיוניים למערכת העיכול כדי לקדם את התפתחות המעיים, ולהוציא את הפתוגנים מהתפתחות במעי. מוצר מבוסס חומצה ישמור על סביבת המעיים עויינת לחיידקים גרם שליליים.

 

אירופה

במתקן פיטום באירופה בעל היגיינה מעולה חיסלו את חיידקי המעיים המזיקים. סינביוטיקה ניתנת במים בשלושת הימים הראשונים והתוצאה: מעי בריא ותמיכה בהתפתחות המערכת החיסונית .יישום הזנה של PFA יתמוך בעיכול והפחית דלקות- הביא לאופטימיזציה הזנה.

 

מיקוטוקסינים

כאשר מפסיקים אנטיביוטיקה, מיקוטוקסינים הופכים חשובים יותר משום שהם עלולים לפגוע בבריאות וביצועי בעלי החיים, לשבש את מחסום המעי להפחית תגובה חיסונית, ולהוריד את יעילות החיסונים. כל אחד מהתרחישים שתוארו להלן יוחמרו מנקודת מבטו של היצרן .

תוכנית ניהול סיכונים טובה של מיקוטוקסינים צריכה לכלול בדיקה סדירה של מרכיבי מזון ומדדי מניעה על מנת שהחיות יגיעו למלוא הפוטנציאל .שימוש קבוע במנטרל רעלנים היא הדרך הבטוחה ביותר למנוע בעיות.

 

יתרונות ה AGP's

בעוד אנו מצפים שנתינת אנטיביוטיקה תקדם צמיחה ותאפשר טיפול מונע, NGPs מציעים יתרונות ליצרנים. למעשה, ניתן להשתמש AGPs, NGPs וניהול סיכוי מיקוטוקסינים יחד.

בניסוי מסחרי בניו זילנד, מומחי BIOMIN פיתחו פתרון זרז גידול טבעי (PFA) לחוות פטם המשתמשת במנטרל רעלנים. PFA שימש לחיזוק הרירית בכרס ושיפור יעילות ההזנה. בנוסף, סימביוטיקה ייצבה את תאי האפיתל ותמכה במערכת החיסונית של העוף , תוך שימוש ב AGP קיים. השילוב הביא לשיפור בביצועים ולהחזר השקעה (ROI) חיובי.

 

1000 אפשרויות, הפתרון שלך

שוק תוספי הזנה מציע מגוון רחב של אפשרויות, כל אחד עם דרך פעולתו ויתרונותיו. אסטרטגיה ארוכת טווח התומכת בבעלי החיים שלך חייבת להיות בעלת עלות- תועלת חיובית הוספת משביחי מזון חייבת להיות מותאמת למצב הפרט והנסיבות. אין גישה "מידה אחת מתאימה להכל". BIOMIN ביצעה במשך עשרות שנים מחקר ופיתוח על מנת לייצר את המוצרים החדשניים ביותר בקטגוריה שלהם. בחירת המוצר תלויה בגורמים רבים, אך מציאת פתרון אינה חייבת להיות מורכבת.

 

 

 

 

 

לבריאות חיות המשק - מניעה משתלמת מטיפול
למידע נוסף צרו איתנו קשר