מיקופיקס - מנטרל רעלנים (מיקוטוקסינים) רחב טווח

מיקופיקס - Mycofix®, הינו קו מוצרים מתקדם להגנה על בריאות חיות המשק על ידי ניטרול רעלני פטריות(מיקוטוקסינים) במזון. מיקופיקס מומלץ לשימוש בעופות, מעלי גירה, חזירים ודגה. 

מיקופיקס פותח במעבדות חברת ביומין האוסטרית. שלושה ממרכיביו בעלי אישור של האיחוד האירופי -  מוצרי ביומין הינם היחידים עד כה שאושרו על ידי האיחוד האירופי בקטגוריית תוספי מזון לניטרול מיקוטוקסינים.

מיקופיקס הינו הפתרון לניהול סיכונים כנגד רעלני פטריות. קיימים מאות סוגים שונים של רעלני פטריות הפוגעים בדרכים שונות בביצועי בעל החיים וביכולת היצרנית שלו. נוכחותם של הרעלנים במזון ברמות משתנות ובהרכבים משתנים, שינויי האקלים בעולם, שכיחות הרעלנים והסיכון הסינרגי שהם גורמים, מצריכים אותנו למצוא פתרונות חדשניים, יעילים ובטוחים.

 

  

מיקופיקס פועל ב 3 אסטרטגיות

1. שינוי ביולוגי - Biotransformation שילוב ייחודי של אנזימים ספציפיים, המופקים ממרכיבים ביולוגים, מנטרלים את הרעלנים באמצעות שינוי במבנה.המולקולרי שלהם, והופכים אותם למטבוליטים לא רעילים ידידותיים לסביבה.

  • FUMzyme - אנזים ייחודי ספציפי מנטרל את הרעלן פומונזין
  • BBSH 797 - מיקרואורגניזם ייחודי מנטרל טריכוצנסס
  • MTV - שמר המנטרל זארלנון ואוכרטוקסין A

 


 

2. ספיחה - Adsorption
כנגד אפלאטוקסינים ואלקלואידים מסוג ארגוט הנקשרים לתערובת מינרלים במערכת העיכול של בעלי חיים. מכיל בנטוניט מאושר EU , הקושר מעל 90% אפלאטוקסינים. הספיחה מקטינה באופן משמעותי את הזמינות הביולוגית של הרעלן. מיקופיקס מבטיח ספיחה מקסימלית של רעלנים במינונים נמוכים.

 


 

3. הגנה ביולוגית Bioprotection
מושגת במערכת העיכול באמצעות תערובת של תמציות צמחים ואצות, המקנה הגנה על מערכת החיסון במעי ובכבד, ופועלת כנגד ההשפעות השליליות והנזק הרקמתי הנגרמים על ידי רעלנים.

 


 

מיקופיקס מנטרל רעלנים מסיסים במים ורעלנים שאינם מסיסים במים

רוצים להתייעץ עם צוות המומחים שלנו? צרו איתנו קשר >>

לבריאות חיות המשק - מניעה משתלמת מטיפול
למידע נוסף צרו איתנו קשר