תוצאות סקר רעלנים 2017 - חברת ביומין

סקר הרעלנים השנתי, מכסה 18,757 דגימות סחורה חקלאית מ 72 מדינות עם מעל 73,000 אנליזות, ומדגיש את הסכנות העיקריות ממיקוטוקסינים במזונות לחיות המשק.

תוצאות הסקר מספקות תובנה לגבי שכיחותם של: אפלטוקסינים don ,toxin (T-2), fumonisins (FUM), deoxynivalenol, (ZEN) zearalenone,
(ochratoxin A (OTA, ברכיבים העיקריים במזון הכוללים: תירס, חיטה, שעורה, אורז, סויה, גלוטן תירס, DDGS תחמיץ ואחרים. 

להלן מפה עולמית של נוכחות מיקוטוקסינים המדגיש את % הדגימות הנגועות במיקוטוקסינים , האזור, הסוג ורמות הסיכון.

 

 

 

רמות הסיכון

כלי הבדיקות המתקדמים הינם בעלי רגישות חזקה. כיום, בדיקת נוכחות מיקוטוקסינים בלבד אינה מספיקה, את הערכת הסיכונים יש לבצע על בסיס ריכוז המיקוטוקסינים הקיימים ולקיחה בחשבון של פוטנציאל הפגיעה בחיות המשק שנבדקו.

רמת הסיכון הכוללת עבור אזור מסוים נקבעת על ידי אחוז המיקוטוקסינים שעברו את סף הסיכון הבריאותי בחיות המשק. סף הסיכון מבוסס על ניסיון מעשי בעולם וניסויים מדעיים שנערכו.

ברצוננו לשקף באופן מדוייק ככל האפשר מצבים במשק ולקחת בחשבון את הזנים הרגישים ביותר עבור כל מיקוטוקסין. רמות הסיכון הממוצעות המשמשות כבסיס ואינן כוללות מקרים ספציפיים וחריפים של זיהום מיקוטוקסין בחווה או בשדות מסויימים, או השפעות שליליות של נוכחות של מספר מיקוטוקסינים.

מפת סיכוני המיקוטוקסינים מתבססת על נוכחות מיקוטוקסין יחיד, אשר ממעיטה באיום הנשקף על ידי ההשפעות הסינרגיסטיות של ריבוי מיקוטוקסינים. אפילו רמות נמוכות של זיהום מיקוטוקסין עלול לפגוע בבריאות בעל החיים. בגלל הרגישות הטובה של כלי איתור מתקדמים, לא מספיק לדבר על נוכחות מיקוטוקסינים בלבד - יש להעריך את רמת הריכוז.

 

מסקנות

ניתוח 18,575 דגימות בסקר מראה את החשיבות בניטור מתמיד של מיקוטוקסינים, ניהול סיכונים אפקטיבי של מיקוטוקסינים חיוני לצורך הגנה על בעלי החיים מפני ההשפעות השליליות של מיקוטוקסינים על בריאותם וביצועיהם של בעלי החיים.

 

 

 

 

 

 

לבריאות חיות המשק - מניעה משתלמת מטיפול
למידע נוסף צרו איתנו קשר